V nabídce nová vína ročníku 2018

By | Aktuality

Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský a oblíbený Muškát moravský.
To jsou novinky v naší nabídce. Nová vína ročníku 2018 z naší oblíbené řady DEN pod šroubovým uzávěrem jsou už připravena na cestu do světa. Letošní vína jsme stejně jako loni a předloni pojali ve stejném provedení – tak jak nám i Vám chutnají nejvíce  – lehká, svěží a nekomplikovaná, ale přesto velice příjemná a chuťově čistá vína na každodenní pití.

A abychom Vám ještě více zpřístupnili víno pro jakýkoliv DEN, rozhodli jsme se, že až do konce dubna Vám všechny objednávky od 2 kartonů (12ks) zašleme kamkoliv po republice bez poštovného – jen za cenu vína.

Už máte zásoby pro nadcházející jaro?

4A55E02F-6FCF-4BD1-BF0A-075201634D44 DC54C82F-2E32-4ED4-B271-635203771BDD

Vzhůru na hrad Špilberk

By | Aktuality

Přátelé, kamaradi. 1.12.2018 se v Brně na hradě Špilberk koná tradiční festival „Víno z blízka„.
V letošním roce akce nabízí celkem 13 vinařství ze všech vinařských podoblastí a jsme rádi, že naše malé vinařství je jedním ze tří vinařství reprezentujících Znojemskou podoblast.
Budeme rádi, pokud se festivalu zúčastníte a zastavíte se za námi do krásného prostředí hradu Špilberk na ochutnání něčeho z naší nabídky.

https://www.vinozblizka.cz/VzB/files/63/637ea916-d985-4ee8-9098-f18d6247de32_645_377.png

Veškeré podrobnosti k festivalu naleznete na stránkách: www.vinozblizka.cz/Aktuality.aspx

První vína ročníku 2018 aktuálně v nabídce

By | Aktuality

Vážení přátelé, od dnešního dne najdete v naší nabídce zajímavou novinku

Müller Thurgau + Svatovavřinecké rosé = první bíléprvní růžové z ročníku 2018, která se vyznačují překrásně svěžím aroma, obě v suchém provedení s obsahem alkoholu jen okolo 11% nalahvována do průhledných bordó lahví se šroubovým uzávěrem.
Nová vína se tak svou adjustáží zařadily do naší řady DEN, i když jim pracovně říkáme Hodinovky (rozumějte tak, že vypijete dříve než uplyne hodina)
To vše se super cenovkou 120,-/ks = slovy sto dvacet za láhev

Obě vína se nám díky příznivému ročníku a dřívějšímu sběru podařilo připravit již nyní.
Vždy si dáváme záležet, aby v naší nabídce byla jen vína, která jsou již hotová a splňují naše představy o kvalitě lahvových vín, ale to už o nás víte.

 

Dovolte mi ještě malou poznámku:
Letos se roztrhl u většiny vinařů pytel s nedoškolenými mladými víny, nebo jste ještě nezaznamenali „velkolepé produkce Pet-Nat produktů“, které je skoro nemožné otevřít bez ztráty více než poloviny obsahu láhve a o samotném víně nebo vinaři nemají ve většině případů žádnou vypovídající hodnotu a každá láhev je „natolik originál“ že vlastně ani nevíte co budete pít? – Chcete se vyhnout této zvláštní vlně, která se náhle objevila v počtu ještě snad větším než je vinařů na Moravě? (další stále rostoucí vlna oranžových vín a vín vyráběných v KVEVRI nádobách jistě příjde už brzy).

U nás nic takového nenajdete – Děláme jen taková vína o kterých jsme přesvědčeni že dávají a mají u nás smysl.

S našimi prvními víny to není jinak a tak neváhejte s jejich ochutnáním. Velikost šarže není bohužel neomezená.

//Nemáme nic proti skvěle vytvořeným Pet-Nat vínům (taky oranžovým vínům, nebo vínům z Kvevri), ale ty která jsou opravdu dobře udělána a těch kteří je umí skvěle udělat je u nás velice velice málo.